Idén tizedik alkalommal rendezte meg Magyarországon a három történelmi egyház a „72 óra kompromisszum nélkül” önkéntes akciót közhasznú feladatok végzésére október 12. és 15. között.

Ezúttal a mottója a „Több vagy, ha adsz!” lett, mert az utóbbi kilenc évben az akció szervezői és résztvevői számtalanszor tapasztalták, hogy amikor önzetlen segítségnyújtásra vállalkozunk, mindig képesek vagyunk többet adni, mint gondoltuk volna.

Szekszárdon a fiatalokat iskolánk egyik tanítója, Bakonyi Györgyné fogta össze.

A nyitó rendezvény pénteken volt, ahol a rövid köszöntő után az egyik helyi cserkész, Szegedi Janka rajvezető irányításával a résztvevők ismerkedős, közösségi játékokat játszottak. Ezután Fekete Zoltán diakónus lelkileg is ráhangolta a diákokat a másnapi munkára, ahol három csoportban és három helyszínen végeztek szolgálatot.

A fiatalok egyik csoportja, közel 50-en, a katolikus óvodánk kerítésének megújításán fáradozott. Közülük 27-en iskolánk jelenlegi és volt diákjai közül kerültek ki. Csiszolták és újrafestették a már nagyon megkopott kerítést. A munka érdekessége volt, hogy óvónénik és már megnőtt, volt óvodások, valamint szülők ezúttal együtt dolgoztak óvodánk megújításán. Nemcsak a munkanapon, hanem már korábban is megnyilvánult az összefogás ereje, hiszen a festék ilyen nagy felületre igen drága volt, amit csak sokak anyagi hozzájárulásával tudtunk előteremteni.

Anyagi lehetőségeikhez mérten, hozzájárulást nyújtott a Szekszárdi Belvárosi Plébánia, az Ökumenikus Ifjúsági Alapítvány, a  Caritas, a Rácz család, a Tesinszky család, a Hargitai család, a Rupa család, Konrád Hortenzia, a Pech család, a Hegedűs család, a Valigura család, Fodor Mihályné és Szilyné Simon Ágnes.

Diákjaink részt vettek még a Mozgássérültek Egyesületének kérésére mintegy 300 levél postaládákba való kézbesítésében, és 120 adag paprikáskrumpli elkészítésében, melyet hajléktalan és szociálisan rászoruló embertársainknak osztottak ki a szekszárdi Kolping Katolikus Szakképző iskolások segítségével, sok kedves szóval és mosollyal fűszerezve.

2024 Május