1. Elkötelezettség - hisszük, hogy segíteni felfedezni a környezetet, felkelteni a kíváncsiságot a legnagyszerűbb feladat a világon.

2. Alkalmazkodás - észszerű megoldásokat találunk a gyorsan változó világ új és újabb nevelési helyzeteire.

3. Kreativitás - nálunk a tanári karban olyan egyéniségek vannak, akik minden kihívásra találnak megoldást a kreativitásuk erejével.

4. Hivatás - szeretjük a hivatásunkat, készen állunk - amikor csak lehet - új dolgokat, módszereket elsajátítani.

5. Figyelem - szeretjük és megismerjük a ránk bízottakat, név szerint ismerjük őket, örömeikben osztozunk, problémáikat meghallgatjuk.

6. Felelősség - komoly felelősséggel viseltetünk hivatásunk iránt, pontosan tudjuk, mekkora tétje van nevelésnek, oktatásnak.

7. Tapasztalat - 25 év tapasztalatával a hátunk mögött elmondhatjuk: lendületesek vagyunk és magabiztosak, tudjuk, hogy mit akarunk, és azt hogyan lehet megvalósítani.

8. Segítőkészség - bármilyen problémával fordul felénk, együtt kezdünk gondolkodni Önnel, hogy megtalálja a lehető legjobb megoldást.

9. Elérhetőség – iskolánk gyalog, tömegközlekedéssel és autóval is jól megközelíthető, hiszen a „város szívében” található.

10. Biztonság - a Fenntartó mindent elkövet, hogy a szülő elégedett legyen gyermekének választott intézményével, hogy Ön biztos lehessen benne: féltett kincse jó helyen van.

+1. Infrastruktúra – iskolánk kívül-belül megújulva, modern belső és külső terekkel, felszerelésekkel biztosít kényelmes és esztétikus környezetet.