• óvodapedagógus
  • tanító, magyar szakkollégium
  • alapfokú hitoktató
  • magyar szakos tanár és bölcsész
  • közoktatási vezető

2005 óta tanítóként és magyartanárként, korábban óvónéniként dolgoztam intézményünkben, illetve egy pécsi katolikus óvodában. 2007-ben kinevezést kaptam az intézmény élére, s ezt a feladatkört kisebbik gyermekeim születéséig töltöttem be. 2012-től osztályfőnökként, munkaközösség-vezetőként, felsős magyartanárként, napközis nevelőként tevékenykedek, alsóban leginkább nyelvtant és drámát tanítok. Szerkesztem az egyházmegye pedagógiai folyóiratát, mely a kezdeményezésemre jött létre. Négy gyermekem az iskolánk tanulója – volt, két kisebb jelenleg is az –, a nagyobbak egyházi gimnáziumokban folytatják tanulmányaikat.

Osztályaimban igyekszem olyan közösséget kiépíteni, ahol a gyerekek tisztelik és elfogadják egymást, felismerve, hogy mindegyikünk egyszeri és megismételhetetlen ajándéka a Jóistennek. Tanári munkámban mind magamból, mind tanítványaimból a maximumot próbálom kihozni. Sokat foglalkozok tananyagfejlesztéssel, keresem az élvezetes tanulás-tanítás útjait. Szeretném, ha tanítványaim szeretnék és izgalmasnak tartanák az általam tartott órákat. Következetes munkával, folyamatos és stresszmentes számonkéréssel veszem rá tanítványaimat a rendszeres tanulásra. Sok tehetséges gyereket készítek fel versenyre: szavalóversenyre az optimális versválasztással (ehhez nagyon fontos a gyerekek ismerete) versíró- és nyelvtanversenyekre. Szívügyemnek tartom, hogy a gyerekek közül egyre többen megszeressék az olvasást, ismerem a kortárs ifjúsági irodalmat, tanítványaimmal sokszor egymásnak ajánlunk könyveket. Örömmel látom, hogy egyre többeket fertőz meg az olvasási láz.

2019 Június