Október 18-án, szerdán, egy gyönyörű szép, verőfényes őszi napon az alsó tagozatos osztályok a Horváth vendégház szíves meghívására felfedezhették Szekszárdnak egy újabb, számukra még kevésbé ismert arcát.

A meghívóink gondoskodtak finom ebédről. Volt olyan kisgyerek, aki háromszor is repetázott.

Mivel október Máriának, rózsafüzér királynőjének a hónapja, ezért először az ott található kis barlangban lévő Mária szobornál mondtunk el egy teljes rózsafüzért, amely alatt pont megszólalt a déli harangszó.

Ezt követően az osztályok egyesével dalra fakadtak, és megörvendeztették egymást „előadásaikkal”. A harmadikosok még kánonban is énekeltek.

Időnkből futotta egy kis titkos út bejárására is a vendégház fölött fekvő kis erdőben. A gyerekek ezt nagyon élvezték. Jó volt látni, ahogy egymásra vigyáztak az izgalmas sétán. Ügyességükre is jócskán szükségük volt.

Egy órányi időre mind a négy osztály külön foglalkozást is tartott osztályfőnökük terve alapján. (Az elsősök rókavadászaton vettek részt, a másodikosok „boldogságórás” foglalkozás keretében újabb technikával ismerkedtek, a negyedikesek - ökoiskola lévén - ezzel kapcsolatos kérdéseket, feladatokat oldottak meg, a harmadikosok az őszi tájat és a környezetet figyelték meg.)

Mindez csodálatos szép őszi időben és tájon történt, amiért nagyon hálásak voltunk. Köszönetünket kézzel készített ajándékokkal és háladallal fejeztük ki. Épp a múlt hónap volt iskolánkban a hála hónapja a boldogságórák keretében. Most mindezt kézzel foghatóan, a „való életben” gyakorolták a gyerekek önként és szeretettel, meghatódva is néhányan.

A gyönyörű napot köszönjük a Horváth családnak!

A kirándulás fotói teljes terjedelmükben megtekinthetők iskolánk Facebook-oldalán:

2024 Május