Megszülettek az eredmények a IX. Dsida Jenő szavalóversenyünkön.

1-2. évfolyam

1. helyezett: HAJDÚ LÉNA SÁRA

Hajdu Lena Sara

"A korosztályához illő színekkel adja elő a verset (Kiss Ottó: A néni). Kedves arcjátéka nagyon megnyerő. Tanuljon sok verset, és amikor lehetősége van, közönség előtt is mondja őket! Kiváló versmondó, szép kiejtés és tiszta beszéd jellemzi. Érti a verset, és korához illő módon át is éli. Nagyon övé a szöveg, belülről jön, nagyon megérezte, ezért olyan csodás, hatásos."

Kiss Ottó: Néni

2. helyezett: TOKODI VERONIKA

Tokodi Veronika"Életkorának megfelelő kiejtéssel, és kedves őszinte átéléssel mondja a jól megválasztott verset. Nagyon szépen beszél és tagol. Jól igyekszik kifejezni a mondandót. Tehetség van benne, sokat gyakoroljon, jó verseket tanuljon, és mondja közönség előtt, hogy a kiejtése könnyedebb legyen! Tehetséges, kedves kislány, szép belső átélés jellemzi az előadását."

Vesztergom Andrea: Kistestvérem született

3-4. évfolyam

1. helyezett: KOKOS-KÁLLAI ZSOMBOR

Kokos Kallai Zsombor

"Szépen beszél, arca játékos, a vers életkorához való, bár tipikus egysíkú gyerekvers, de ezt is fel tudja tölteni érzelemmel, tartalommal. Tanuljon sok jó verset! Nagyon jó előadó, jó személyiség, laza, ügyes, versét kiválóan végiggondolta."

Turbuly Lilla: Két pici pióca

2. helyezett:  KOLLER BERTOLD

Koller Bertold

"Jól hangsúlyoz, szépen beszél. Nagyon talpraesett, ügyesen megformált munka. Kicsit feszélyezi a szavalói helyzet, könnyedebb, nem felelős körülmények között még jobb lehetne. Tanuljon sok verset!"

Kiss Ottó: Porhó

3. helyezés (megosztott): KUN MÉDEA és RADÓ BERTALAN

Kun Medea

Médea "Bájos, kedves mosolygós arcú, szépen beszél, szépen hangsúlyoz. Arcmimikája kifejező. A vers mondanivalóját ugyanakkor eltúlozva, túl meghatottan adja elő, erre legközelebb a felkészítő fordítson nagyobb figyelmet!

Nagyon szép, nyílt tekintetű, jó érzésekkel teli, de ez a gyors tempó elnyomja a lényeget, nem lehet érezni az őszinte szeretetet, hiába érzi ő belülről így."

Drávicz Gyula: Édesapámnak

Rado Bertalan

Berci "Szépen beszél, jól hangsúlyoz. Amit a versből ki lehet hozni, ő kihozza. Felnőttes, de hatásos. Nagyon szépen végiggondolt, végigérzett munka, szinte hibátlan."

Nagy István Dávid: Család

Az alsó tagozat Dsida-emlékplakettese:

GÖRCSÖS ENIKŐ

"Kedves mosolygós jelenség, szépen beszél, jók a hangsúlyai, nem „hűl ki” a vers közben. Ugyanakkor a verset túl meghatottan, átszellemülten adja elő, amit a vers színvonala nem indokol. Mimika, hangsúly, hangerő, tagoltság… Megfogott."Gorcsos EnikoSzabadi Lívia: A család, az család

5-6. évfolyam

1. helyezett: KOPPÁNY VÁSZOLY MÓZES

Koppany Vaszoly

"Jó képességű, színes előadásmód, tiszta beszédű, tehetséges, jó előadó, mondjon sok verset, korosztályához illőt! Nagyon ügyes előadás, változatos hang, hatásos!"

Szabó Lőrinc: Lóci verset ír

2. helyezett: CZOMBÁL ANDRÁS

Czombal Andras

"Átéléssel adja elő a verset, pontos hangsúlyokkal, tiszta kiejtéssel, tehetséges, jó előadó. Profikat megszégyenítő beleérzéssel, és annak kivetülésével, tükröződésével. Nagyon érzékeny, nagyon óvatosan kell őt vezetni, mert nagy út (is) áll(hat) előtte."

József Attila: Mama

3. helyezett: BERTA LÉNA GRÉTA

Berta Lena

"Kedves megnyerő, színes egyéniség. Tüneményes kis előadó. Beszéde kulturált, tiszta, jó hangsúlyokkal, ugyanakkor színes érzelmi töltettel beszél. Hajszálpontosan követi, megéli a mondandót, nagyon „belülről” mondja."

László Noémi: Feketeleves - részletek

7-8. évfolyam

1. helyezés (megosztott): NAGY ESZTER ANNA és TAMÁS ZSÓFIA

Nagy Eszter

Nagy Eszter Anna "Nagyon jó alapokkal rendelkezik az előadó, jó lélekkel, nagyon igényesen dolgozik. Színvonalasan, igyekezettel és kulturáltan mondja el a nem korosztályához illő verset."

Sík Sándor: A hajnal szerelmese

Tamas Zsofia

Tamás Zsófia  "Tisztán szépen beszél, okosan, kimérten, de kulturáltan. Nem kellene színészi pályára lépnie, de a közéleti szereplésre láthatóan nagyon alkalmas. Nagyon komoly, mélyen átgondolt előadás. Szép munka."

Áprily Lajos: A kertbe ment

3. helyezett: VÁSTYÁN KADOSA

Vastyan Kadosa

"Nagyon felkészült, jól instruált előadó, akinek jó technikai alapjai vannak, tudatosan formál. Ezzel együtt törekedni kellene, hogy a szöveg olyan legyen, ami egészen szívéből jön."

Mécs László: A királyfi három bánata

Az felső tagozat Dsida-emlékplakettesei:

CZOMBÁL ANDRIS ÉS BERTA LÉNA

Czombal AndrasBerta Lena

A zsűri és előzsűri tagjai:

Takács Vera: Balázs Béla-díjas rendező, dramaturg

Elek Ferenc: Jászai-díjas színművész