A szokatlan COVID-helyzethez alkalmazkodva a szülők megönnyítésére két tábort hirdettünk. Az egyik a múlt héten zajlott. Nézzétek szeretettel a beszámolót!

Német- és sporttábor a Szent József Iskolaközpontban

A napközis táborban délelőtt német nyelvű programok voltak. A programok és a nyelvi játékok tematikája az indián népcsoporttal kapcsolatos ismeretek, érdekességek köré épült, felhasználva az első három tanév során szerzett nyelvi ismereteket. A tartalmak egymásra épültek, amely egy ívet adott a témának a hét során. Változatos és élményszerű játékokon, kézműves tevékenységeken keresztül mélyedtünk el az indiánok világában, bővítették a gyerekek szókincsüket. Örömet jelentett számunkra, hogy a tanultakat később ő maguk is használták. A nyelvi kommunikációt segítette a DBU Piroska és a farkas című meséjének interaktív előadása, amelyet a gyerekek nagyon élveztek, és örültek, hogy több szót, kifejezést is ők mondhattak az előadás során. Az előadás megvalósulását az iskola vezetősége segítette, támogatta, amelyet ezúton is köszönünk.

A tábor szervezőjének célja az volt, hogy a gyerekek minél több időt töltsenek egy olyan nyelvi környezetben, ahol a német nyelven folyó kommunikáció és interakció fő szerepet játszik a nap egyik részében. A napközis tábor segítő pedagógusa, Brunner Gáborné, aki ötleteivel tovább gazdagította a tábor programjait, szintén német nemzetiségi tanító, így az egyik fontos szempont és célkitűzésünk a célnyelvi környezet biztosítása, megvalósult. A gyerekek kezdeti félénksége a tábor végére feloldódott. (Délelőtti foglalkozásainkban segítő kezet nyújtottak még Zackné Simon Edit és Farkas Beáta.)

A tábor délutánjai a sport jegyében teltek, Galambos János vezetésével. Érdekes, kihívást jelentő versenyekkel, játékokkal színesítette a tábor programját. A gyerekek nagyon élvezték ezt is, örömmel mesélték másnap sikereiket.

A tábor egész héten nagyon intenzív és hasznos volt. A programok a gyerekek életkori sajátosságait figyelembe véve cselekvésre sarkallók voltak, játékosságon alapultak. Bízunk benne, hogy jövőre is alkalmunk lesz hasonló napközis tábor megszervezésére, ahol a téma a német nemzetiség gyermekvilága körül fog forogni.

Bozzay Izabella

táborszervező