Az idén 20 éves Mecénás Tehetséggondozó Támogatásban közel 70 diákot díjaztak, köztük engem is.

Amikor meghallottam, hogy engem is meghívtak, nagyon boldog voltam.  Nagyon nagy élmény volt ott lenni és izgulni, mikor mondják az én nevemet. A felkészítő tanárom, Eszter néni (Vadóc Eszter) is boldog volt, hogy együtt lehettünk ott.

A meghívás egyik oka a Fedorka országos szavalóverseny volt, amit még tavasszal tartottak meg. Már az is nagy öröm volt, mikor az első fordulón átjutottam. A Fedorkára boldogság volt készülni. A versmondó napján nagyon izgultam, de voltak támogatóim, akik bíztattak. Ezen a versmondón arany minősítést és különdíjat kaptam. Itt nyertem meghívást a Regősök Húrjára, ami a legnagyobb kitüntetés, ami versmondással elérhető. Ez a versnap országos volt, ide az ország legjobbjai jöhettek csak. Nagyon sok ügyes gyerek szerepelt. Összesen 37 gyerek (a kisebbek kategóriájában, amúgy kb. 80) és ugyanennyi csodaszép vers/előadás hangzott el.  Izgalmas volt, amikor a díjakat átadták, én is izgultam, és végül ezüst minősítést kaptam.

Szívesen készülök a továbbiakban is versmondó versenyekre, nemrég a Babits Iskolában vettem részt egyen, ahol 1. helyezést értem el, hamarosan pedig a Dzsida Jenő szavalóversenyen indulok, ahol magyar költők karácsonyi verseit szavaljuk.

Nagy Eszter Anna