Végzettség/Képesítésszilyne

• Óvodai közoktatási szakértői képzés, Budapest
  • Közoktatásvezető, Budapest
  • Mesterpedagógusi vizsga

1961. március 16-án Zalában születtem. Nagykanizsán érettségiztem. Az Édesanyám nagy tisztelettel beszélt mindig a tanítókról, pedagógusokról. Azt gondolom, az Ő mély szeretetteljes, példamutató nevelése és a kisgyerekek iránti szeretetem, érdeklődésem indított arra, hogy pedagógus legyek. Óvodapedagógusi, és tanítói diplomát végeztem el. Egy életre elkötelezett lettem az óvodai nevelés az óvodás gyerekek nevelése iránt.

Megismertem több féle fenntartású intézményt. Dolgoztam önkormányzati, főiskolai gyakorló óvodában. Szerettem a munkahelyeimet, munkatársaimat. Kétség, izgalom fogott el, amikor felkértek egyházi óvoda vezetésére. Sokan bátorítottak s, úgy éreztem ez újabb kihívás, szakmai továbblépési lehetőség így elvállaltam.1999. május 19-vel nevezett ki Mayer Mihály Megyéspüspök Úr óvodavezetőnek, majd a Szent József Katolikus iskolához való csatolás után tagintézmény vezetőnek. Immáron 38. éve óvodapedagógusként dolgozom és 18. esztendeje vezetem hitem, tudásom, szeretetem minden erejével a Szent Rita Katolikus Óvodát.

Életem , munkám alapja: „A szeretet himnusza.

Szóljak bár emberek vagy angyalok nyelvén, Ha szeretet nincs bennem,

Csak zengő érc vagyok vagy pengő cimbalom. Legyen bár prófétáló tehetségem,

Ismerjem bár az összes titkokat és minden tudományt,

Legyen akkora hitem, hogy hegyeket mozgassak,

Ha szeretet nincs bennem, Mit sem érek. Osszam el bár egész vagyonom a szegényeknek,

S vessem oda testem, hogy elégessenek, Ha szeretet nincs bennem, Mit sem használ nekem.    A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, A szeretet nem féltékeny,

Nem kérkedik, nem gőgösködik,  Nem tapintatlan, nem keresi a magáét,

Haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója. Nem örül a gonoszságnak,

De együtt örül az igazsággal. Mindent eltűr, mindent elhisz, Mindent remél, mindent elvisel.  A szeretet soha el nem múlik. A prófétálás megszűnik, A nyelvek elhallgatnak, A tudomány elenyészik. Tudásunk csak töredékes, Töredékes a prófétálásunk is. Mikor azonban eljön a beteljesedés, Ami töredékes, véget ér. Amikor még gyermek voltam, úgy beszéltem, mint a gyermek,

Úgy gondolkodtam, mint a gyermek, úgy ítéltem, mint a gyermek.

De mikor férfivá nőttem, elhagytam a gyermek szokásait. Ma még csak tükörben, homályosan látunk, Akkor majd színről-színre. Most csak töredékes a tudásom,

Akkor majd úgy ismerek, Ahogy én is ismert vagyok. Most megmarad a hit, remény, szeretet, Ez a három, De köztük a legnagyobb a szeretet”.

(Pál apostol első levele a korinthusiakhoz 13.4-13)

2019 Szeptember