• német szakos tanító – hitoktató
  • német szakos nyelvtanár
  • német nemzetiségi tanító

Az Illyés Gyula Tanítóképző Főiskola német tanító szakán végeztem, ezzel párhuzamosan megszereztem a Pécsi Hittudományi Főiskolán a hitoktatói végzettséget. Munka mellett végeztem Szegeden német tanári szakot és Baján a német nemzetiségi tanító kiegészítő képzést. Farkas Béla atya hívott 14 évvel ezelőtt iskolánkba tanítani, ezért a mai napig hálás vagyok neki.

Visszaemlékezve gyerekkoromra, magam előtt látom, ahogy dédnagymamám először imára kulcsolja kezem és együtt imádkozunk. Nagymamám és édesanyám elvittek a templomba szentmisére. A templomba járás és imádkozás életem döntő részévé vált. Szüleim példamutató élete, kitartása és féltő gondoskodása, szeretete példa számomra. Nagyon szeretem a munkámat. A tudás átadása mellett nagyon fontosnak tartom a hitre nevelést. Hiszen „a gyermek isteni talány, mi sem hatolhat át falán, csupán a szeretet talán”. Mi a pedagógusok feladata? A ránk bízott gyerekeket tudással, türelemmel és szeretettel tanítsuk és neveljük. Ahogy Teréz anya mondta: „Kis tetteket csak nagy szeretettel lehet véghez vinni."

2019 Augusztus