• óvónő
  • tanító
  • differenciáló pedagógus

Gyermekkorom, az általános iskolás, valamint a gimnáziumi évek szülővárosomhoz, Gyöngyöshöz kötődnek. 18 éves koromban kerültem Szekszárdra, ahol óvodapedagógusként végeztem az Illyés Gyula Pedagógiai Főiskolán. A tanítói kiegészítő képzést a bajai Eötvös József Tanítóképző Főiskolán végeztem el. Hat évig óvónőként dolgoztam, ebből három évig a szekszárdi Szent Rita Katolikus Óvodában. 1999-től tanítok a Szent József Katolikus Általános Iskolában. Pedagógus szakvizsgát tettem differenciáló pedagógia szakon.

A tantárgyak közül a matematika és a rajz tanítása áll a szívemhez legközelebb. Mindkét tantárgy oktatásánál szívesen használok digitális eszközöket, játékos módszereket. Több versenyen is sikeresen szerepeltek már tanítványaim. Én magam is szervezek versenyt negyedik osztályosoknak „Tavaszváró barkácsoló” címmel. Differenciáló pedagógusként nagy figyelmet fordítok a tanulók felzárkóztatására, a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók megsegítésére. Fontosnak tartom a szeretetteljes légkör kialakítását, a szülőkkel való folyamatos kapcsolattartást és a vidám hangulatú együttlétet. Osztályfőnökként immár nyolcadik éve tevékenykedem. A munkám eredményességét befolyásolja a tanulók egymáshoz való viszonya közösségen belül, ezért célul tűzöm ki, hogy szülőkkel, gyermekekkel együtt családias légkörű osztályközösséget hozzunk létre. Ennek érdekében szervezek szabadidős tevékenységeket, színház-, múzeumlátogatásokat, kirándulásokat.

2019 Augusztus