A külföldi turisták szemével nézve Tolna megye talán kevés érdekességgel bír, azonban mi magyarok, amerre nézünk, csak kincseket találunk.

A hetedikes és nyolcadikos tanulókkal lehetőségünk nyílt októberben egy napsütéses szombaton e kincsek közül néhányat felkeresni. Az ősz színezte tolnai dombok között utazni már önmagában felemelő élmény volt. Jártunk Sárszentlőrincen az egykori jegyzőlakban, ahol Petőfi Sándor kosztos diákként élt egy ideig. Ezt követően a szomszédos Lázár Ervin emlékházban egy rendhagyó irodalomórán az író munkásságával ismerkedtünk. Felsőrácegrespusztán ma már csak egy kopjafa emlékeztet Illyés Gyula szülőházára, azonban a költő egykori iskolájában iskolamúzeumot tekinthet meg az odalátogató. Simontornya várának épen maradt s a restaurálást követően a régi korokat hűen megidéző falai között egy kellemes időutazásban volt részünk. A kirándulásunkat Nagydorogon Stockinger Artúr plébános úr kalap- és sipkagyűjteményének megtekintésével zártuk. Ezen a pályaorientációs napon a két osztály diákjai a muzeológusok és a restaurátorok munkájával ismerkedhettek meg.