20 éve dolgozom a Szent József Katolikus Általános Iskolában. Tanító, hitoktató, fejlesztőpedagógus, énektanító vagyok. 2014-ben minősítésem kapcsán mesterpedagógus címet kaptam.

bakonyimelsosKeresztény családunkban férjemmel két gyermeket neveltünk fel. Ezáltal nemcsak pedagógusként, hanem szülőként is átéltem az „iskolás éveket”, így erről az oldalról is sok tapasztalatot gyűjtöttem. Az olvasás és írás rejtelmeibe Meixner Ildikó módszerével vezetem be elsőseimet. Az ének-zene órák keretében 3. évfolyamtól furulyázni is tanulnak tanítványaim, mellyel a nem zeneiskolások is hangszert kapnak a kezükbe, és ezáltal nemcsak zenei, hanem tanulási képességeik is fejlődnek. Nyitott vagyok az új tanítási módszerek, eljárások iránt, azokat örömmel próbálom ki óráimon. Nagyon fontos számomra, hogy minden kisdiákomhoz megtaláljam a kulcsot, amely szívét, lelkét és értelmét megnyitja a sikeres közös munkához.

Lényeges számomra, hogy nebulóim derűs légkörben, stresszmentesen, egyértelmű szabályrendszerben, egymásra odafigyelve tanuljanak, töltsék napjaikat az iskolában. Szívesen szervezek nyári táborokat. Örömmel figyelem ilyenkor a gyerekek arcán a mosolyokat, hallgatom a hangos kacajokat. Fontosnak gondolom a szülőkkel való együttműködést is, ezért törekszem arra, hogy mindig megteremtsem az őszinte megnyilatkozások, megbeszélések lehetőségét.

„Lehet, hogy elfelejtik, mit mondtál nekik, de soha nem fogják elfelejteni, hogy hogyan érezték magukat szavaidtól.” (Carl William Buehner)

2021 Szeptember
H K Sz Cs P Szo V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Szent Vér Báta

pk figyelj ram